Pentru evoluția pe care a avut-o pe „Municipal”, Andrei Dumiter a fost desemnat MVP-ul partidei FC Botoșani – Oțelul Galați, scor 1-1 (0-0), disputat în cadrul rundei a VI-a a play-out-ului SuperLigii, ediția 2025-2026.

Deţinătorii drepturilor tv şi Liga Profesionistă de Fotbal desemnează la finalul fiecărui meci cel mai bun jucător.

Iată care au fost fotbaliştii evidenţiaţi în partidele etapei a V-a din play-off și play-out:

FC Hermannstadt – FK Csíkszereda 0 – 0, Dragoș Albu (FC Hermannstadt)

FCSB – Petrolul Ploiești 3 – 1, Florin Tănase (FCSB)

FC Botoșani – Oțelul Galați 1 – 1, Andrei Dumiter (FC Botoșani)

CFR Cluj – „U” Cluj 1 – 0, Sheriff Sinyan (CFR Cluj)

UTA – Farul Constanța 0 – 0, Sōta Mino (UTA)

Dinamo – FC Rapid 3 – 1, Alberto Soro (Dinamo)

Metaloglobus – Unirea Slobozia 1 – 1, Moses Abbey (Metaloglobus)

FC Argeș – Universitatea Craiova 0 – 1, Samuel Teles (Universitatea)

Leave a comment